Başarı son dönemlerde en çok, girişimci ruha sahip olanların kısa sürede çok kazanç elde etmesi ile bağdaştırılmaktadır. Genç yaşta mantıklı ve doğru tercihler yaparak kendisini kanıtlayan girişimciler, özellikle genç neslin idol olarak gördüğü kişilerdir. Bir insanın çok başarılı olması için neler yaptığını az çok tahmin ederiz ama girişimciler için özellikle sabahları yaptığı olmazsa olmaz rutinleri vardır. Zaten bazı şeyleri alışkanlık haline getirebiliyorsanız, başarının kapısı size kendiliğinden açılacaktır. Başarılı olanların her sabah ödün vermeksizin uyguladığı rutinler, kararlılık ve azim örneği olduğu kadar nasıl başarılı olabildiklerinim de kanıtı niteliğindedir.

Girişimciler İçin 7 Sabah Rutini

1- Erken Kalkmak

Erken kalkan yol alır sözünü prensip haline getirebilen girişimci ruha sahip kişiler güneşin doğmasıyla beraber uyanmayı yaşama gereği haline getirmişlerdir. Erken kalkmayı su içmek, yemek yemek gibi doğal bir ihtiyaç olarak düşündükleri için gün ışığı odalarına direk girsin diye perdeleri açık bırakmaktadırlar.

2- Sabah Sporu

Sabah temiz hava alarak güne başlamak girişimciler için vazgeçilmez bir rutindir. Bazı egzersizleri yapmadan kendilerini zinde hissetmezler.

3- Sağlıklı Bir Kahvaltı

Beyin fonksiyonlarını kullanmada yardımcı olan ve gün boyu dinç olmasını sağlayan hafif bir kahvaltı girişimci ruhlar için vazgeçilmez bir sabah rutinidir.

Girişimciler İçin 7 Sabah Rutini

4- Kitap/Gazete/Dergi Okumak

Güne özellikle gündemden haberdar olarak başlamak vazgeçilmez sabah rutinleri arasındadır. Girişimcilerin sürekli olarak yeni şeyler öğrenerek kendilerini geliştirmek amacıyla sabahları en az 1 saatlerini gazete, dergi, haber ve ya faydalı bir kitap okuyarak geçirirler.

5- Yeteri Kadar Uyku

Sabah erken kalkmalarının yanı sıra günlük yeterli uykularını da almaya büyük özen göstermektedirler. En az 6 saat uyuyarak sağlıklı bir uyku düzeni oluşturmaktadırlar.

6- Motivasyon

Kendilerini mutlaka motive ederek güne başlarlar. Bazı girişimciler ayna karşısında kendileriyle konuşarak güne kendilerini hazırlamaktadırlar. Aynaya bakarak ve ya gözlerini kapatarak konsantre olup, olumlu telkinler vererek kendilerine özgüven oluştururlar.

7- Aile İle Zaman Geçirmek

Genellikle kahvaltı öğününü ailesi ile beraber geçirmeye özen göstermektedirler. Aileleri ile geçirdikleri vakitleri en değerli anlar olarak değerlendirirler. Aile içi huzurlu zamanlar onların motivasyonlarını artırmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin