Geleceğin Patronlarına Büyük FırsatMüşterilerine klasik bankacılık hizmetlerinden fazlasını sunan Türkiye’nin finansçısı Finansbank, yenilikçi ve istihdam yaratma potansiyeli olan proje sahibi girişimcileri desteklemek üzere Bilkent Üniversitesi işbirliğiyle Geleceğin Patronları’nı arıyor. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen “Geleceğin Patronları” yarışması bu yıl da istihdam ve katma değer yaratma potansiyeli olan orijinal projelerin hayata geçmesini sağlamayı hedefliyor.

Geleceğin Patronları yarışmasına başvuran proje sahiplerine, Bilkent Üniversitesi tarafından iş modeli oluşturmaları ve projelerini melek yatırımcılara doğru şekilde sunabilmeleri adına bir eğitim desteği verilecek; ayrıca yarışmanın sonunda başarılı olan girişimcilere para ödülü ile sermaye desteği sağlanacak.

Yarışmada ilk elemeyi geçen katılımcılar, Bilkent Üniversitesi ile Fikirden Değere Girişimcilik Eğitimi’nin “İş Modeli Oluşturma” eğitim programına katılacak. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan 10 girişimci, yine Bilkent Üniversitesi tarafından verilecek olan FİDE İş Planı ve Yatırımcı Sunumlarına Hazırlık eğitimini alarak iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan Büyük Jüri karşısında projelerini birebir anlatma fırsatı bulacak. Jüri tarafından birinci seçilen finalist, geri ödeme talep edilmeksizin şirket kurulumunda kullanılmak üzere sermaye desteği olarak 50.000 TL’lik işletme sermaye destek ödülünün sahibi olacak. Ayrıca ilk 10 finalist projelerini anlatmak üzere melek yatırımcılarla bir araya gelme fırsatı yakalarken, Finansbank’tan da özel koşullar ile kredi kullanma hakkı, ve bunun yanı sıra iletişim, network ve hukuki danışmanlık desteği kazanacak.

Tüm katılımcılara fikirlerini hayata geçirmek üzere eşsiz bir fırsat sunan Geleceğin Patronları yarışmasına, geliştirmek istediği bir projesi olan veya kurduğu işini geliştirmek isteyen tüm üniversite ve yüksekokul mezunları katılabiliyor. Başvuru süreci 18 Ağustos’ta başlayan Geleceğin Patronları yarışmasına kayıtlar 21 Eylül 2014 tarihine kadar geleceginpatronlari.com üzerinden yapılabilecek. Finale kalan 10 proje, 17 Kasım’da açıklanacak. Yarışmanın ödül töreni ise iş dünyasının ve finans sektörü temsilcilerinin de katılımı ile 19 Aralık’ta gerçekleştirilecek.
Yenilikçi iş fikri ile kendi işinin patronu olarak sektöre değer katmak isteyen ve finansal kaynağa ihtiyacı olan yeni girişimcileri desteklemenin temel önceliklerinden biri olduğunu belirten Finansbank Kobi ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Metin Karabiber, Geleceğin Patronları yarışmasının girişimcilerin ihtiyaçlarını tespit ederek yeni fikirlere değer katmak ve yol göstermek amacıyla hayata geçirilen çok önemli bir proje olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin