Geleceğin gözde meslekleri herkes tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Dönem dönem farklı meslekler daha fazla ilgi görüyor. 2018 yılında ilgi görecek meslek grupları da farklılaşmaktadır. Meslek grupları geleceğe etki eden önemli unsurlardandır.

Psikoloji

Türkiye’ de hızlı gelişimini sürdüren meslekler arasında bulunuyor. Rahatlıkla iş hayatına geçiş yapılabilecek meslekler arasında olan Psikoloji, gelecekte de gözde olmaya devam edecek.

İnternet Gazeteciliği

Gelişen teknolojiler ile yılların mesleği olan gazetecilikle bütünleşmiş duruma geldi.  Birçok alanda iş imkanı sağlayan meslek, teknoloji ile bir arada olduğu içinde gelecekte ilgi gören meslekler arasında yer alacak.

Yönetim Bilişim Sektörü

Bilgisayar progralama sistem tasarımı, ekonomi pazarlama, veri iletşimi ve organizasyon gibi bir çok alanda eğitim veriyor. Mezunlar, çalışma sahası genişliğinden yararlanarak iş bulma zorluğu yaşamıyor. Gelecekte de bu hızla devam edecek.

Geleceği Olan Meslekler

Fizik Tedavi Uzmanlığı

Yaşam beklentisinin arttığı dönemlerde yaşam kalitesi de oldukça ön planda bulunmaktadır. Yaşamı daha kaliteli hale getiren alanlardan biri de Fizik Tedavi Uzmanlığı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Yaşam kalitesi arttıkça mesleğe olan ihtiyaçta artacaktır.

Gıda Mühendisi

Tüketicilerin hijyen gibi bir çok konuda daha bilinçli duruma gelmesi Gıda Mühendisliğine olan ihtiyacı arttırıyor. Teknolojinin de devreye girdiği çağda, mesleğin gelecekte de öenmi devam edecektir.

Geleceği Olan Meslekler

Elektronik Haberleşme Mühendisliği

İş sahasının en geniş olduğu mesleklerden biridir. Birçok alanda iş bulunabilecek olan meslek, gelecek yıllarda da ihtiyaç duyulup, tercih edilecek mesleklerden biri konumunda olacaktır.

Görsel İletişim Tasarımı

Geniş çalışma alanına sahip mesleklerden biri. Yaratıcılık ve teknolojinin birleştiği bu alan görsellikle alakalı pek çok iş alanına kapılarını açıyor. Gelecekte de ilgi odağı olacak meslekler arasında yer alıyor.

Diyetisyenlik

Yemek yeme alışkanlığının fast-food yönünde yoğunlaştığı bu dönemde, bir çok sağlık sorunu da meydana geliyor.  Diyetisyenlik, gelecekte daha fazla parlayacak meslekler arasında kendine yer buluyor.

Evlilik Ve Aile Terapistliği

Evlilik kurumunun olumsuz sonuçları olduğu dönemde, alana olan ilgi artmaya devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin