Doğru Düşünmek Zorundayız!

İş fikirlerinden bahsediyorsak öncelikle doğru ve geleceğe yönelik düşünmek zorundayız. Günümüzdeki modayı, popüler trendleri ve bunların nasıl evrildiğini kavradığımızda zaten kafamızda birçok ışık yanmış olacak. Bunlar dışında hesap kitabımızın da iyi olması ve iyi bir veri analizi yapmamız. Kolay ticaret fikirleri için kulağa mantıklı gelen yüzlerce olasılık bulabiliriz, ancak şayet büyük bir amaç peşindeysek risk almayı da göz önüne almamız gerekiyor.

Gelecek Vadeden Şahane İş Fikirlerinden Bazıları

Günümüzde birçok parça halen daha fabrikalarda üretilmekte. Ancak çok da uzak olmayan bir gelecekte bu fabrikaların yerini 3D Baskı makinelerinin alabileceğini öngörmek çok da yanlış bir tahmin olmaz. Bir fabrikanın giderlerine nazaran çok daha düşük maliyetli olan bir 3D baskı makinesi alarak çok geniş yelpazeli kategoriler içeren birbirinden farklı ve iş gören parçalar üretmek mümkün. Gideri her ne kadar kazancına oranla çok az da olsa yine de hatırlatmakta fayda var: bu makineler ne yazık ki halen daha çok pahalı… Patlama beklenen bir diğer sektör de asteroid madenciliği olabilir! Bu fikir, aynı zamanda birçok girişimcinin de yakından takip ettiği bir konuma ulaşmış vaziyette. İnsanoğlunun yer altından çıkartıp çok büyük paralara değiştiği değerli madenler gibi, asteroidlerden de çıkarılabilecek madenlere yönelik girişimcilik düşüncesi, 2017’de düşünülmeye başlanmış süper iş fikirleri listesinde ilk sıraları zorluyor. Bir başka fikir ise çağımızın sorunlarından olan evlilik sorununa yönelik. Evli ancak heyecanını yitirmiş veya evlilikle ilgili daha farklı sorun yaşayan bireyler için ruhsal bir terapiyi kapsayan bu fikir, günümüzün materyalist dünyasında milyonlarca çiftin ihtiyaç listesinde ilk sırada yer alabilir.

Farklı Düşünmek Yeterli Olabilir!

Gelecek vadeden iş fikirleri için dünyanın hızına ulaşılmaz akışına uyum sağlamak veya herhangi bir tecrübe sahibi olmak gerekmiyor. Evde girişimcilik de mümkün bir tecrübe olabilir. Basit ama çok şirin ve orjinal maket tasarımcılığından tutun da oksijen şişeleme gibi insanlığa faydalı olabilecek araçlar üretmek de şahane bir girişimcilik örneği olabilir. Günümüzde vazgeçilmez bulduğumuz ürünlerin mucitleri de çok basit ve risk gerektirmeyen birkaç fikirden ilham alarak büyük bir şirket yöneticisi haline geldiler.