GD Holding "Sarı Sayfalar"ı cebe taşıdı
Gökhan Duyarlar

İş hayatında özellikle son dönemde, çalışanlar için iş yerlerinin evlerine yakın olmasının önemli bir kriter olduğunu belirten GD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, bu kriteri dikkate alarak oluşturdukları Serieleman.com ile, lokasyon odaklı iş ilanlarını, akıllı telefonlar aracılığıyla adaylarla buluşturduklarını söyledi. Platformun, işverenlere açık pozisyonlarını zaman kaybına uğramadan hızlıca kapatabilme şansı getirdiğine değinen Duyarlar, “Adaylar bu platform ile uzunca bir zaman ayırarak özgeçmiş oluşturmak zorunda kalmadan iş başvurusunda bulunabiliyor. Mavi yaka ve ara kademe pozisyonlar için, hem adaylar hem de işverenler açısından zaman, çok önemli bir faktör. Serieleman.com ile adayları hızlıca iş sahibi yapabiliyor, işverenlerin açık pozisyonlarını hızlıca kapatmalarını sağlayabiliyoruz” dedi.

Lokasyona göre iş arama

Serieleman.com iş başvurularında yaşanan özgeçmiş oluşturma sürecini ortadan kaldıran bir yaklaşım sunuyor. Adaylar, mobil uygulama ile akıllı telefon aracılığıyla başvuru yapabiliyor. Platformda yer alan “Lokasyona göre iş ara” butonu, sadece seçilen lokasyondaki iş ilanlarının listesini adaylara sunuyor. Adaylar liste üzerinden istedikleri şirketlerle direkt bağlantı kurabiliyor.

Tek tuşla iş başvurusu

Türkiye’de mavi yaka ve ara kademe olarak tanımlanan çalışan kesim açısından bakıldığında, işe alım süreçlerinde hız ve zaman kavramı ayrı bir önem taşıyor. Bu noktada açık pozisyonların iş süreçlerinin kesintiye uğramadan hızlı bir şekilde kapatılması gerekiyor. Ağırlıklı olarak beyaz yaka istihdamında yaşanan mülakat, genel yetenek testi, kişilik envanteri gibi süreçler mavi yaka ve ara kademe çalışan kesimin işe alımlarında zaman kaybına neden oluyor.

Öncelikli olarak mavi yaka ve ara kademe istihdamında baş rol oynayan KOBİ’lerin iş süreçlerinin kesintiye uğramamasına yönelik geliştirilen Serieleman.com, şirketlerin adaylar ile hızlıca bağlantı kurabilmelerine olanak sağlıyor. Platformda şirketler tarafından yayınlanan iş ilanlarında gazetedeki sarı sayfalarda olduğu gibi sadece aranılan nitelikteki adayın özellikleri ve iletişim bilgileri yer alıyor. Adaylar özgeçmiş oluşturmak zorunda kalmadan, tek bir tuşla istedikleri lokasyonda yer alan şirketlere telefon ya da e- mail aracılığıyla ulaşarak hızlıca başvuru yapabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin