Bu aralar televizyonda izlediğim en keyifli reklam filmini çekmiş Haber Türk. Ciner Grubuna geçtikten sonra köklü değişimlere imza atan, bütçeleri az herhalde dedirten yapılarından kurtulan Haber Türk yayın grubu şimdi de gazeteciliğe başlıyor. Gazete Haber Türk adıyla 1 Martta bayilerde olacak gazete reklam filmiyle diğer gazetelere atıfta bulunmaktan çekinmiyor. www.turkiyenintekdegisikgazetesi.com adresinden veya TV den izleyebileceğiniz reklam filminin yazılı metni şöyle:

Dünya hiç durmadan değişirken; cumhuriyetimizi, hürriyetimizi, milliyetimizi, vatanımızı sahiplendiniz. Yeri geldi en radikal görüşlere bile tercüman oldunuz. Kimi zaman taraf oldunuz, kimi zaman sözcü. Yıllarca sabah, akşam demediniz çalıştınız. Türkiye’ye hep o bildiğimiz gazeteleri okuttunuz. Tüm emeğiniz için size ne kadar teşekkür etsek azdır. Ama artık gazeteleri değiştirme zamanı. Gazete Haber Türk Türkiye’nin gelmiş geçmiş tek değişik gazetesi. İçeriğiyle, ilkeleriyle gazetecilikte değişim çizgisi. 1 Mart’tan itibaren gazeteniz Haber Türk.

Yukarda kalın yazdığım isimlerden de anlayacağınız gibi toplamda 12 gazetenin ismi geçiyor reklamda. Gayet başarılı bir kelime oyunu var burada…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin