Gastronomika Şefleri, g2m Mutfağında Anadolu Esintileri BıraktıÜreticilerle işletmeler arasında kurduğu güçlü bağ ile tedarik zincirinde gıda güvenliğine önem vererek çalışan g2m, 27 – 30 Mart 2014 tarihlerinde CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen EDT Expo Fuarı’na katıldı. g2m’nin standında Electrolux Profesyonel tarafından kurulan demo mutfağında kendi danışman şefi İsmet Saz ile birlikte 4 gün boyunca workshoplar düzenleyen g2m, farklı konuklarıyla da fuarın ilgi odağı olmayı başardı.

g2m standında Anadolu mutfağı esintileri…

Yaratıcı Fikirler Enstitüsü’nün bir projesi olan ve Türkiye’deki yerel ürünlerle yapılan Anadolu mutfağından reçetelere farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlayan, Gastronomika’nın yaratıcı şefleri fuarın ikinci gününde g2m standına konuk oldular. g2m’nin “Anadolu Mutfağında Biz de Varız” mottosuyla bir canlı pişirme etkinliği gerçekleştiren Gastronomika şefleri Semi Hakim ve Ferhat Bora, Kımız Marineli Kuzu Pirzola ile Enginar ve Radikalı Frik Pilavı pişirerek g2m standına hareket kattılar. Üniversitelerin gastronomi bölümleri ve liselerin aşçılık bölümü öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik oldukça keyifli geçti.

Geleceğin şefleri g2m standında buluştu!

g2m’nin EDT Expo 2014 Fuar standında misafirlerin büyük ilgisini çeken bir mutfak şovuna imza atan Gastronomika şefleri, yemek yaparken verdikleri tarihi bilgiler ve pişirim sonrası yaptırdıkları tadım ile büyük beğeni topladılar. Workshop sonrası Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü Öğrencileri ve Etiler Turizm Otelcilik Lisesi Aşçılık Bölümü Öğrencileri Gastronomika şefleriyle hatıra fotoğrafı çektirdiler. Geleceğin aşçıları olarak nitelendirilen öğrenciler g2m standında yeni ithal ve gurme ürün gamını tanırken aynı zamanda Anadolu mutfağına dair tüyolar edindiler. g2m’nin özel davetlisi olarak stanttaki yerlerini alan öğrenciler, kendileri için hazırlanan hediyeleri de alarak okullarına döndüler.

Mutfağa gönül veren Gastronomika…

g2m standında Anadolu mutfağından esintiler bırakan Gastronomika şefleri, g2m demo mutfağında pişirdikleri Kımız Marineli Kuzu Pirzola ile Enginar ve Radikalı Frik Pilavı ile fuarın ilgi odağı olmayı başardılar. Bereketli Anadolu coğrafyasının köklü mutfağı, üretim ve tüketim yöntemlerini arşivleme ve değişen coğrafi koşullara uyum sağlamak amacıyla deneyselliği benimseme noktasında Yaratıcı Fikirler Enstitüsü tarafından başlatılan Gastronomika projesi, SALT ekibinin desteğiyle deneysel mutfak, görsel ve işitsel kimlikler tasarlama süreçlerini içeren mutfak, araştırma ve atölye çalışmalarını SALT Beyoğlu binasının projenin kullanımı için ayrılan bistrosunda sürdürüyor.

[vc_message color=”alert-info”]

Ev dışı tüketim sektörünün güçlü tedarikçisi g2m, 32 yıldır sektörde, üreticiler ve işletmeler arasında köprü görevi görerek her türlü gıda, sarf ve temizlik malzemelerinin satış-pazarlama, dağıtım ve lojistik hizmetlerini sunuyor. Otellerin, restoranların ve yemek şirketlerinin etkin ve profesyonel bir biçimde yönetilmesi adına, g2m, bir işletmenin ihtiyacı olan her ürünü tedarik ediyor. Oldukça kapsamlı bir sektör olan ev dışı tüketim sektörüne 10 bine yakın ürünle hizmet veren g2m’nin 17.000 müşterisi bulunuyor. Müşterileri ile tedarikçi firmalar arasında kurduğu köprüyü yıllardır aynı kalite standartlarında koruyan firma, büründüğü yeni kurumsal kimliği ile her geçen gün gelişerek büyüyor. Sektörde pek çok “ilk”e imza atan g2m; ilk ISO 9001-2000 kalite belgesini alan, geniş ürün yelpazesi ile uluslararası standartlarda satış ve dağıtım organizasyonu kuran, sektöre eğitimli eleman istihdamı sağlayan, müşteri talep ve ihtiyaçlarını yakından takip ederek mevcut iş modelini geliştirmek üzere yatırımlar yapan, sektörün lider oyuncusudur.

[/vc_message]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin