Eski dönemden günümüze kadar alışılagelmiş sektörlerin çoğunda kadın ve erkek girişimci karşılaştırılması yapıldığında keskin bir farkla erkek  girişimci üstünlüğü olduğu görülmektedir. Fakat özellikle son dönemlerde, gelişen teknolojinin de etkisi ile kadın girişimci sayısında da gözle görülür bir artış yaşanmıştır. Hatta bazı kadın girişimciler, diğerlerine örnek olup ilham verebilecek düzeyde kendini göstermişlerdir. İşte fikirleri ile dikkat çeken 5 kadın girişimci:

Fikirleri ile Dikkat Çeken 5 Kadın Girişimci

1. Ariel Kaye

Ariel Kaye 2004 yılında, 10,3 milyon dolar bir sermaye ile, hepimizin her gün kullandığı çok basit bir materyal olan çarşaf üzerine, Parachute adındaki  firmasını kurmuştur. Parachute sadece çarşaf alım şeklini değiştiren bir firma olarak farklılık göstermektedir. Çünkü Parachute, çarşafların satışını yalnızca web siteleri ve sadece şirketin merkez ofisindeki mağazadan yapmaktadır. Başarısı ile gündeme gelen girişimci Ariel Kaye,toplumsal duyarlılığa da sahip olması ile de dikkat çekmektedir. Zira her bir çarşaf satımında Afrikadaki çocukların güven içerisinde uyumaları için bir cibinlik bağışı gerçekleştirmektedir.

Fikirleri ile Dikkat Çeken 5 Kadın Girişimci

2. Leura Fine

Leura Fine ortağı Brandon Kleinman ile birlikte internetteki Pinterest çılgınlığını avantaja dönüştürmeyi başarmış bir kadın girişimcidir. Evlerinde herhangi bir dekorasyon değişikliğine gitmek isteyen kişilere, Laurel & Wolf adındaki, 26,6 milyon dolarlık sermaye ile kurmuş olduğu firma ile kullanıcıların hayallerindeki ev tasarımlarına ulaşmalarını sağlamak için  hizmet vermektedir.

3. Kate Ryder

Kate Ryder, 2014 yılında, Maven adında, kadınları görüntülü sohbet yolu ile doktorlarla buluşturan bir sağlık uygulaması oluşturmuştur. Hamile kalan arkadaşlarının yanlış bilgiler aldığını veya doktora gitmekte zorlandığını gören Kate Ryder,doktorlarla birebir bağlantı kurulup soru cevap imkanı sağlayan böyle bir uygulama ile birçok kadına büyük kolaylık sağlamıştır.

4. Rachel Blumenthal 

Rachel Blumenthal, 2016 yılında,19,5 milyar dolar destekle, Rockets of Awesome adındaki uygulamayı kurmuştur. Uygulama her üç ayda bir içi trend kıyafetlerle dolu kutuları düzenli olarak abonelere gönderen bir sistemdir. 18 ay ile 11 yaş arası çocuk kıyafetlerini kapsayan uygulamada,ebeveynler kutudan çıkan kıyafetlerden istediklerini satın alıp istediklerini geri göndermekte özgür olmaktadır.

Fikirleri ile Dikkat Çeken 5 Kadın Girişimci

5. Shanna Tellerman

Shanna Tellerman, 2015 yılında, Modsy adında, evlerin en önemli malzemeleri olan mobilyaları satın almadan önce sanal evlerde denemelerine olanak sağlayan bir uygulama kurmuştur. Tıpkı en başarılı simülasyon oyun serisi olan The Sims gibi, uygulamaya yüklenilen fotoğraflar sayesinde tüm eşyaları sanal ortamdaki evlerde deneyip beğenmeme durumunda eski haline döndürme imkanı veren uygulama çok başarılı olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin