Faruk Eczacıbaşı'nın yeniden başkanTürkiye Bilişim Vakfı (TBV), 21. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nu İstanbul Kanyon İş Merkezi’nde gerçekleştirdi. Bu yıl 20. yılını kutlayan TBV’nin başkanı bir kez daha Faruk Eczacıbaşı olurken, Bilgi İletişim ve Telekominikasyon sektöründe faaliyet gösteren yerli ve uluslararası firmaların tepe yöneticilerinden oluşan 33 kişilik yeni yönetim kurulu da seçimle birlikte oluşturuldu.

2015 – 2017 döneminde görev alacak yeni yönetime başkanlık edecek olan Faruk Ezcacıbaşı’nın güven tazelediği 21. Seçimli Olağan Genel Kurul’da, TBV’nin 2014 değerlendirilmesi yapılırken, 2015 yılı hedefleri ve projeleri de masaya yatırıldı. Faruk Eczacıbaşı kurulda yaptığı konuşmada, “Bütün bu çalışmaların en tepe hedefi, borç alarak değil üreterek, veri temelli bir ekonomi yönetimiyle, hem ekonomik büyümeyi hem sosyal kalkınmayı herkese eşit biçimde sağlayacak bir düzeni oluşturmaya çalışmak. Bu, zaten 2015’te 20. yılını idrak eden vakfımızın vizyonu ve misyonuna uyan bir hedef” diyerek, TBV’nin yeni dönemine ilişkin hedeflerini özetledi.

16 Mart akşamı düzenlenen seçimli genel kurul ile yeni döneme başlayan TBV, Türkiye’nin gelecek hedeflerine ulaşmasında kritik rol üstlenecek olan veri yönetimi odağında çalışmalarını sürdürerek, hem sosyal hem ekonomik anlamda Türkiye’nin kalkınma stratejisini desteklemeye devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin