Global dünyada olduğu gibi ülkemiz içerisinde de pek çok indirim, teşvik ve destek birimleri mevcuttur. Bu birimlerin bir kısmı Ar-Ge ve üretim faaliyetlerini değişik açılardan teşvik edici birimler iken, diğer bir kısmı da 50’nin üzerinde sektörde yapılabilecek yatırımlara sağlanan desteklerdir. Yatırım destekleyicilerinin yanı sıra aynı zamanda pazarlama, ihracat, eğitim ve istihdam gibi faaliyet alanlarına da pek çok destek ve teşvikler mevcuttur.

Bu teşvikler bir firmanın tek başına takip edebileceğinden oldukça karmaşık ve farklı kategoriler altına toplanmış durumdadır. Bu sebepten ötürü teşvik ve desteklerden etkili bir şekilde faydalanabilmek için uzmanlara danışmak gereklidir.

EY Türkiye teşvik hizmetleri ile değerli müşterilerine uzman ve tecrübeli kadrosuyla hizmet sunmaktadır. İlk aşamada mevzuattaki tüm teşvik ve destekler hakkında bilgilendirme gerçekleştirilir. Ardından verilen bilgiler firma özelinde faydanılabilinecek teşvikleri tespit eder ve bu teşvikleri raporlaştırır. Raporlaştırılan teşvikler içerisinden şirkete en efektif şekilde fayda sağlayacak olanlar belirlenir ve bu teşvikler içerisinden amaca yönelik olanlar üzerinde yapılandırmalar uygulanır. Uygulanacak olan yapılandırmalar için ilgili teşvikten yararlanmak adına başvuru sürecine gidilir. Başvuru süresince EY Türkiye her bir aşamayı danışanları ile birlikte yakından takip etmektedir. Başvuru sonrasında ise uygulama, mevzuata uygunluk ve olası uyuşmazlıklar hakkında bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Tüm bunların yanı sıra EY Türkiye AR-Ge, Kantitatif / Nakit vergi tasarrufu, mevzuatta yer alan destek ve teşvikler ve yatırım teşvik sistemi konularında da müşterilerine hizmet sunmaktadır.