Son zamanlarda hızla ilerleyen teknikler yardımı ile artık ev içinde dahi organik tarım yapmak mümkün hale geliyor. Adına LİLO denilen bir teknik sayesinde evde tarım sanıldığı kadar zor olmaktan çıkıyor. Bir nevi saksı sistemi olan bu teknik sayesinde evin bir köşesinde ya da pencere kenarında bir şeyler üretmek mümkündür. Ev içerisindeki gerek sebze gerekse de bitkilerin hem daha sağlıklı hem de daha kolay büyümesine neden oluyor. Evde arzu edilen tüm çiçek ya da bitkilerin yetiştirilmesi imkân dâhiline giriyor. Buna zemin oluşturan LİLO sistemi, akıllı telefon programları ile de desteklenme özelliği sayesinde hem bitki yetiştirmeye hem de bitkiler hakkında bilgi edinmeye yarıyor. Aynı zamanda veri ve istatistik bilgileri de sağlıyor.

Evinizde Sebze Yetiştirerek Para Kazanın

Saksıda LİLO İle Sebzecilik

Duvara asılabilen bir saksının sayesinde hem evde bir yer kaplamadan hem de dekoratif bir güzellik sağlayarak sebze yetiştirmek gayet kolay bir hale gelmiş bulunuyor. Duvarların bir kısmının tarlaya dönüşmesini sağlayarak saksılar aracılığı ile yetiştireceğiniz sebzeler size kazanç kapısı aça bilir. Sistem kapsülleri aracılığı ile bitkiye özel bir besin maddesi desteği sağladığından dolayı hem bitkinin daha canlı ve sağlıklı gelişmesine hem de güzel görünmesine yarar sağlıyor.

Kapsül içeriğindeki yararlı besinler, ayrıca akıllı olan cihazlardaki uygulamalar ile de desteklenmekte ve üretimi yapılan ya da yapılacak bitki hakkında bilgi edinilmesi sağlanmasına imkân tanıyor. Bitkinin ne kadar suya ne kadar vitamin ve güneş ışınlarına ihtiyacı olduğu da ayrıntılı olarak uygulamada gösteriliyor.

Evinizde Sebze Yetiştirerek Para Kazanın

Sanal Dünya da Manav Açmak

Ev içinde yetiştirilen sebze ya da bitkiler ile kazanç sağlamanın en önemli yolu pazarlamadır. Bulunduğunuz yerdeki mahalle pazarında ürünlerin satışı yapılacağı gibi sanal dünyada da pazarlaması yapıla bilmektedir. Gerek sosyal medya araçlarından gerekse d internet sitesinden bunun pazarlaması yapılabilmektedir. Hem oldukça canlı gözüken hem de güzel ve şık görüntülü bitkiler ile yetiştirilen sebze ürünleri cüzi bir bedel karşılığında satılabilme imkânı vardır. Doğal ve organik içerikli ürün yetiştirilmesi halinde ise fiyat kazancı daha da artmaktadır.