Düğün telaşı düğünle ilgili bir çok detayı kapsıyor. Bu detaylar haliyle gelin ve damadı hem maddi hem manevi açıdan zora sokabiliyor. Birçok seçenek içerisinde tercih yapmak zorlaşırken aynı zamanda her modelin kendine göre fiyatlandırması bulunuyor. Bu durum mesaiye bağlı kalmaksızın para kazanmak isteyenler için aslında büyük bir fırsat. Evinizde nikah şekeri yaparak düğün telaşlarının kurtarıcı adresi olabilir ve para kazanabilirsiniz. İşte bu yazımızda sizlere işinizi kolaylaştıracak nikah şekeri yapımı fikirleri sunuyoruz:

Evde Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak Çok Kolay

1) Çuval kumaşı, Jüt İpi Kullanmak

Otantik bir görünümü tercih eden müşterileriniz için çuval kumaşı alıp içerisine nikah şekerleri koyup jüt ipi denen hasır iple bağlayabilirsiniz.

2) Cam Şişeler

Minik cam şişeler içerisine ister bir çeşit aromalı koku koyarak, ister küçük renkli şekerler koyarak veya lavanta koyarak renkli kurdelelerle süsleyerek üzerine nikahla ilgili tarih, yer gibi bilgilendiren bir yazı yazabilirsiniz.

3) Örgü Figürler

Gelinlik veya damatlık gibi düğünle ilgili temada minik örgü figürler örebilir, üzerlerine kart veya yapışkan kağıt yapıştırarak nikah bilgilerini ifade edebilirsiniz.

Evde Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak Çok Kolay

4) Kutular

Toptancılarla çeşit çeşit, renk renk ve boy boy olan kutulardan yararlanarak da nikah şekeri yapabilirsiniz. Bu kutuların üzerini isterseniz renkli kurdelelerle süsleyebilir, içerisine de nikah şekeri olarak ifade edilen beyaz badem şekerlerinden koyabilirsiniz.

5) Yapay Çiçekler

Bu konuda seçeneğiniz çok fazla olacaktır. Zira artık yapay çiçekler, hem ev dekorasyonlarında hem özel günlerde kıyafet aksesuarı olarak hem de çeşitli süslemelerde fazlaca tercih ediliyor. Siz de küçük yapay çiçekleri renkli kurdelelerle süsleyerek çok şık nikah şekerleri üretebilirsiniz.

6) Tül Kumaş

Özellikle badem şekerlerinin hava alması ve bir arada durması için şekerleri tül kumaşlara sarıp torba şeklinde koyabilirsiniz.

7) Farklı figürde biblo ve malzemeler

Söz konusu özel gün süslemeleri olunca ufak bir araştırmayla karşınıza çıkabilecek bir çok toptancı bulunmaktadır. Bu toptancılara gittiğinizde metal bisiklet, deniz kabukları, şekilli ayna, nazar boncuklu biblo gibi bir çok süsleme malzemesi bulabilirsiniz. Bu ürünler de nikah şekeri yapımında kullanmanız için size yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin