Los Angeles’da yaşayan 46 yaşındaki Khalil Rafati, 13 yıl önce evsiz bir eroin bağımlısıyken kısa bir sürede milyoner bir iş adamı oldu. İşte SunLife Organics hikayesi

Çocukluk Yıllarından Kaçış…

Khail Rafati çocukluğunu Toledo-Ohio’da geçirdi. Çocukluk yıllarında New York Times’ın haberine göre cinsel istismara uğramış ve çocukluk yıllarındaki sıkıntılardan kaçmak için Los Angeles’a gelmişti. Taşı toprağı altın olan Melekler şehrine gelirken yaşamını değiştirmek için kesin kararlıydı. Los Angeles’a geldiği ilk yıllarda kötü şansının değişeceğine olan inancı vardı. Çünkü ilk yıllarda herşey iyi gidiyordu. Hollywood’a spor arabalara özel oto kuaförü açmış ve müşterileri ise  Jeff Bridges ,Guns N’ Roses gitaristi Slash, Elizabeth Taylor gibi ünlü isimlerdi.

Eroin Bağımlılığının Ardından Gelen Milyonerlik ile Khalil Rafati’nin Hikayesi

Kritik Hata..

Khail Rafati’nin kritik hatası, oto kuaförlüğü yaparken marihuana torbacılığına başlaması oldu. Marihuana torbacılığında işler iyi gidince  ecstacy ve ketamin satışına geçti. En sonunda eroin ile tanıştı ve eroin bağımlısı haline geldi. 2001 senesinde aşırı doz nedeniyle ölümden döndü,ama kullanmayı sürdürdü. 2003 yılında Los Angeles şehir hapisanesine girdi. Burada mide ülseri ağrıları nedeniyle 48 klioyakadar düştü. O günkü durumunu şu sözlerle ifade etmektedir: “Benim için, artık dibe doğru kazılabilecek bir derinlik kalmamıştı. Yolun sonuna varmıştım. Ben bitmiştim.”

Bataklıktan Çıkma Kararı

Yaşadığı sıkıntılardan kendi deyimiyle bataklıktan kurtulma kararını aldı. Sağlıklı ve ayık olmak için, yiyeceklerini değiştirerek egzersiz yapmaya başladı.Tam olarak aradığı şey olan “sıvı süpergıdalar”‘ı arkadaşı sayesinde buldu. Sıvı süpergıdaların metabolizmasında yarattığı hızlı gelişme onu çok şaşırttı ve kendisi üretim yapmaya başladı. O dönemi  “Ayıklığa alışma evresinde en zoru, uyuşukluk ve ataleti yenmektir; özellikle de uyuşturucu geçmişiniz uzun yıllara dayanıyorsa. Ben hastaları canlandıracak ve kaybettikleri gücü yeniden kazandıracak bir şey yapmak istemiştim; bunu buldum.” sözleri ile ifade etmektedir.

Eroin Bağımlılığının Ardından Gelen Milyonerlik ile Khalil Rafati’nin Hikayesi

Markalaşma

Khail Rafati kendi ürettiği smoothie’leri Malibu’daki Riviera Rehabilitasyon Merkezindeki personele ve hastalara denetti ve ürünün olumlu etkisi haberi tüm Malibu’ya yayıldı. Kentin her yerinden insanlar ürünleri denemek için rehabilitasyon merkezine gelmeye başladı. Bunun üzerine SunLife Organics markasını yarattı. Arkadaşından bir miktar borç ve kendi biriktirdiği para ile seri üretime başladı. Sloganını “Sev, iyileştir ve ilham ver” yaparak, 5 yıl gibi bir sürede milyoner oldu.

Khail Rafati’nin şirketi şimdi ise 32 çeşit meyve karışımından oluşan ürünlerin yanında, donmuş yoğurt, meyveli kahveler ve protein shake’ler üretmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin