Erken seviye girişimler için Startnow101.comStartnow101 programı kapsamında girişimcilere 50 bin TL veya üzeri çekirdek sermaye, karşılıklı eşleştirme sonucunda konusunda uzman BIC Angel Investments bünyesindeki tecrübeli melek yatırımcıdan haftada en az üç saat birlikte çalışma olanağı, gerekli görülen durumlarda BIC Angel Investments partneri olan kuluçka merkezlerinde eğitim fırsatı sağlanacak. Ofis ve hızlandırma programı desteği, BIC Angel Investments yatırımcılarının network ve iş bağlantılarından faydalanma imkanı, BIC Angel Investments dijital pazarlama uzmanlarından destek, hukuki konularda, finans ve muhasebe alanlarında danışmanlık sağlanacak. Bu destekler arasında en önemlisiyse kuşkusuz konu hakkında tecrübeye sahip olan mentör/yatırımcıyla birlikte çalışma ve iş geliştirme olacak. Tüm bunların yanı sıra bir önemli destekse, uygun görülen koşullarda firmanın San Francisco’ da ofis açması ve oradaki kilit bağlantılara ulaşmasının sağlanması olacak.

Hedef potansiyeli olan proje ve ekipleri melek yatırıma hazırlamak

Türkiye melek yatırımcılık ekosistemine katkılarından dolayı Yılın Melek Yatırımcı’sı ödülünü de kazanan BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt Starnow101 isimli program ile henüz melek yatırım almaya hazır olmayan girişimleri hedeflediklerini söyledi. Behrendt, kuruldukları günden bugüne yüzlerce girişim ve fikir dinlediklerini belirterek; dinledikleri girişimler arasından bazılarını çok beğendiklerini ancak bunların melek yatırım alma olgunluğuna henüz erişmediğini belirtti. Startnow101’in de pazardaki bu ihtiyaçtan hareketle geliştirildiğini dile getirdi. Startnow101 sayesinde girişimciler iş modellerini geliştirip, onları doğrulayacak pazarlama bütçesine sahip olacaklar. Yaptıkları test ölçeğindeki tanıtım faaliyetleri sonrasında melek yatırımcıların yatırım kararını verirken baktıkları göstergeleri oluşturmuş olacaklar.

Behrendt, programı başarıyla tamamlayan girişimlerin BIC Angels bünyesinde melek yatırım için değerlendirileceğini, böylece melek yatırımların alt yapısını hazırladıklarını ve başarılı melek yatırımların sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin