Eskiden reklamlar sadece televizyonlarda olmakla beraber oldukça da sadeydiler. Gelişen teknoloji çağımızda ise sadece televizyonlarda olduğu gibi kalmıyor ve yaratıcı reklam örnekleri ile sokaklarda, toplu taşıma araçlarında ve cadde ortalarında gibi birçok yerde karşımıza çıkmaya devam ediyorlar.

En Yaratıcı 4 Reklam Afişi

Çünkü çoğu girişimci bu yöntem ile gelişmekte ve daha çarpıtıcı reklam afişleri çıkartmaktadır.

Bunlardan Bazıları:

En Yaratıcı 4 Reklam Afişi

1- Tünel Ağzı Reklam Afişi

Özellikle son zamanlarda reklamlar artık 2D olmaktan çıkıp 3D olarak yayınlanmaktadır. Bunlardan en çok göze çarpan ise tünel ağzı olmaktadır. Çünkü tünele girerken bir ağzın içine girmiş gibi oluyorsunuz ve buda sizin dikkatinizi çekeceğinden reklama olan ilginizi arttırıyor.

En Yaratıcı 4 Reklam Afişi

2- Araç Güvenlik Kemeri Reklam Afişi

En güzel afiş örnekleri deyince aklınıza gelebilecek ilk afiş bu olmalıdır. Çünkü bu afiş farklılıkta çığır aşmaktadır. Afiş tam olarak, arka koltukta oturan bir kişinin resmine bağlanan mancınıktan ibarettir. Bu mancınığı dışarıdan görenler hemen bağlandığı resme dikkat ederek reklama yönelmektedirler. Reklamın amacı ise tam olarak “kemerini tak mancınıktan fırlatılır gibi uçma” sloganı altındadır.

3- Afişi Yırtan Diş Macunu Reklam Afişi

Görselliği ile dikkat çeken bir diğer reklam afişi ise yırtan adam reklamıdır. Reklamdaki adam, bu reklam için ayrılan alanın bir kısmını yemekte ve sonra kenarda yer alan yazıda bu yemesinin diş macununun güzelliğine bağlı olduğu belirtilmektedir. Özellikle bu reklamın 3D olması daha çok göz almakta ve insanların dikkatlerini çekmektedir.

4. Taşan Boyaların Reklam Afişi

3D reklam afişlerinden biri olmakla beraber fazlaca yer kaplamaktadır. Afişin özelliği herkesin alıştığı reklamların dışarıya fırlamasından dolayıdır. Çünkü böyle reklam hazırlayanlardan biri, reklam alanından daha çok boyaların düştüğü alana para verdiğini belirtmiştir.

5. Keskinlikte Çığır Aşmış Bıçağın Reklam Afişi

Bir bıçağın keskinliğini anlatmak için bir numaralı yöntem olan bu reklam, en güzel reklam afiş örnekleri arasında yer almaktadır. Bir tahtanın üzerinde havuç var ve bu havucun kesilmesi ile tahtada aynı zamanda kesilmektedir. Böylelikle bıçağın keskinliği belirtilmekte ve “işte bıçağımız bu kadar keskin” sloganı ile reklamı yapılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin