Günümüzde iş fikirleri bulunan girişimciler için çeşitli avantajlarda sayısız bayilik fırsatları vardır. Bu bayilik seçenekleri arasında ise en iyisini ve en avantajlısını seçmek ise ince elemek sık dokumaktan geçmekte. Öncelikle en uygun sektör ve marka değeri yüksek olan bir şirketle anlaşmak başarı kapılarının açılmasını sağlamakta. Şu yadsınamaz bir gerçektir ki, en karlı en uygun bayiliği seçmek dikkatli olmayı ve ustalığı gerektirir. ücretsiz bayilikler girişimci açısından en makbulü olsa da kar oranı ve alacağınız riskler bayilik seçeneklerine göz atmanızı gerektiriyor.

En Karlı Bayilik Nasıl Bulunur?

Karı Yüksek Bayilik Açmanın 4 Önemli Adımı:

1. Adım Finansal Amaç Belirlenmeli

Başlangıç olarak en önemli hedef ne kadar para kazanma hedefi olacağını belirlemektir. Ne istediğinizi ve kar marjınızı iyi bilmelisiniz.

2. Adım Bayiliğin Sunduğu Kazanç Oranı

Dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de bayiliğinin size sunduğu kazanç oranını bilmenizdir. en çok kazandıran bayilikler arasında ve finansal amacınız doğrultusunda size cazip gelip gelmediğini belirleyerek karar alın.

3. Adım Finansman Durumunuzun Uygunluğu

Kazanmak istediğiniz miktar ve firmanın sunmuş olduğu kar oranı size yeterli ise sıra sermayenizde. Bayilik alacağınız firmanın talep edeceği miktar ve bu miktara bağlı olarak rahat bir şekilde finansman sağlayabileceğinize bakın. Bu doğrultuda kararınızı tekrardan gözden geçirin.

4. Adım Bazı Sorulara Cevap Arayarak Dikkatinizi Yoğunlaştırın

Son aşama olarak rakamlarla ilgili gerçekçi değerlendirme yapmanız gerekmekte. Bu işe girdiğinizde ne kadar para kazanabileceğiniz, bayiliğin gerçekten maliyeti ortalama ne kadar tutar?, yapacağınız yatırımın karlılık oranı makul mü? gibi sorularla bu kararınızı onaylamanız gerekmekte.

En Karlı Bayilik Nasıl Bulunur?

Bayiliğin Gerçekte Ortalama Maliyeti Ne kadar?

Bayilik veren şirket; bayilik isim kullanım bedeli, pazarlama ve yapılacak olan eğitimlerin masrafları, bayilik için donanım ya da ekipman masraflarını kapsayan belirli bir başlangıç maliyeti ile sizleri bilgilendirmelidir. Ancak bu kalemlerin ötesinde oluşacak diğer masrafları da göz önünde tutmanız gerekmekte. Unutmamanız gereken en önemli konulardan bir tanesi kendi geçim masraflarınızda dikkate almanız gerekliliğidir.

Ne Kadar Kazanç Elde Edebilirsiniz?

kar marjı yüksek bayilikler almak her girişimcinin hayali. Ancak bunu tespit etmek için; öncelikle kar oranınızı veya tutarınızı hesaplayın. Kar işletmeye ait bütün masrafları çıktıktan sonra elinize geçen para miktarıdır. Bu şekilde karınızı hesaplayarak size getirisini iyi hesaplamanız gerekmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin