En Çok Kazanan 7 Youtuber

İnternetten para kazanmak, 5 sene öncesine birkaç elitin elinde olan zor bir hayaldi. Bugün ise birçok insan, gerek ek iş olarak gerekse doğrudan internetten çalışabiliyor. Bu yazımızda, internetten para kazanmayı biraz abartmış 7 isme yer vereceğiz. Bu 7 kişi, kazandıkları serveti Youtube’a borçlu.

 


En Çok Kazanan 7 YoutuberJenna Marbles – Yıllık Kazancı: 2.9 Milyon Dolar – Takipçi Sayısı: 16.5 Milyon

Vikipedi’ye göre kendisi, en çok üyeye sahip kadın Youtuber. 2 milyardan fazla toplam izlenme sayısına sahip. Videoları genellikle günlük yaşam üzerine oluyor. Eğlenceli üslubu sayesinde önemli bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda.

 

 

En Çok Kazanan 7 YoutuberRoman Atwood – Yıllık Kazancı: 4.5 milyon dolar – Takipçi Sayısı: 9.2 Milyon

10 milyon takipçi sınırına dayanan Atwood, absürt şakalarını yayınladığı bir Youtube kanalına sahip. Ailesinin ip fabrikasında bir süre çalışan Roman, video yayınlamaya lise yıllarında başlamış.

 

 

En Çok Kazanan 7 YoutuberGrace Helbig – Yıllık Kazancı: 5 Milyon Dolar – Takipçi Sayısı: 3 Milyon

Eğlenceli günlük yaşam videoları paylaşıyor. 30 yaşındaki Youtuber, takipçi sayısına kıyasla en çok kazanan isimlerden birisi. Aynı zamanda milenyum çocukları için yayınladığı cep kitapları da bulunuyor.

 

 

En Çok Kazanan 7 YoutuberMarkiplier – Yıllık Kazancı: 5.1 Milyon Dolar – Takipçi Sayısı: 14 Milyon

26 yaşındaki genç Youtuber, video oyunları inceliyor. Aynı zamanda, son videolarında animasyon çalışmaları da yapmaya başladı. Tam bir oyun kurdu olan Markiplier, bazı oyun yapım projelerine ve ekiplerine bağışta bulunmasıyla da gündeme gelen birisi. Kanalının ismi Let’s Play

 

En Çok Kazanan 7 YoutuberSmosh – Yıllık Kazancı: 11.8 Milyon Dolar – Takipçi Sayısı: 22.4 Milyon

Dünyanın en çok kazanan üçün Youtube kanalı Smosh, iki kişinin çektiği videolardan oluşuyor. Bu iki kişi, gündemi ironik espirilerle yorumlayan skeçler yapıyor.

 

 

 

En Çok Kazanan 7 YoutuberPewdiepie – Yıllık Kazancı: 28 Milyon Dolar – Takipçi Sayısı: 48 Milyon

Dünyanın en çok kazanan ikinci Yotube kanalının sahibi Felix Arvid Ulf Kjelberg, yola ilk çıktığı günlerde videolarını finanse etmek için sosisli standı işletmiş. Üniversiteden kovulduğu için ailesi, Youtuber olması için gereken maddi desteği kendisine sunmamış. Muhtemelen ailesi zamanında aldıkları bu karardan pişmandırlar.

 

 

En Çok Kazanan 7 YoutuberMichelle Phan – Yıllık Kazancı: 50 Milyon Dolar – Takipçi Sayısı: 8.7 Milyon

29 yaşındaki Michelle Phan, makyaj ipuçlarını yayınladığı bir Youtube sayfasına sahip. Phan’ın ebeveynleri, kızlarının doktor olmasını istemişler ancak kendisi üniversitede görsel tasarım eğitimi almayı tercih etmiş. Genç Yotuber, aslında 2006 yılından beridir makyaj videoları paylaşıyor. Youtube’dan servet kazanmadan önce hayatını idame ettirmek için garsonluk yapıyormuş. Kendisinin takipçi sayısının çok fazla olmamasına rağmen en çok kazanan Youtuber olmasının sebebi, dünyaca ünlü bir makyaj gurusu olmasından kaynaklanıyor

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin