EMC Bölge Genel Müdürü Mohamed Talaat’ın sorumlu olduğu ülkeler arasına Türkiye de katıldıBT sektörünün dünyadaki öncü teknoloji şirketlerinden EMC bugün yaptığı açıklamada, Bölge Genel Müdürü Mohamed Talaat’ın görev kapsamını genişlettiğini ve Talaat’ın bundan böyle Suudi Arabistan, Mısır ve Libya’daki yönetimle ilgili mevcut sorumluluklarına ek olarak EMC’nin Türkiye’deki faaliyetlerden de sorumlu olacağını açıkladı.

Yeniden tanımlanan görevi dahilinde Talaat, EMC’nin Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır ve Libya pazarındaki faaliyetlerine yönelik olarak stratejik geliştirme planlarının oluşturulmasından sorumlu olacak. Stratejik geliştirme planları oluşturulurken EMC’nin faaliyetlerinin güçlenerek yaygınlaşmasına ve bölgedeki stratejik önem taşıyan müşteri ve kanal ortakları ile ilişkilerin kuvvetlendirilmesine özellikle odaklanılacak. Talaat ayrıca, bölgedeki EMC müşterilerinin bulut bilişime geçiş süreçlerini yenilikçi ürün ve hizmetler aracılığıyla hızlandırmaya yardımcı olurken, BT departmanlarının en önemli varlıkları olan verilerini daha çevik, güvenilir ve maliyet-etkin şekilde depolamaları, yönetmeleri, korumaları ve analiz etmelerine de yardımcı olacak.

Mohamed Talaat, kurumsal BT çözümleri ve işletme yönetimi konusunda 20 yılı aşkın engin bir tecrübeye sahip. Talaat, bölgede bir dizi farklı üst düzey yöneticilik görevlerinde de bulundu. 2010 senesinde Suudi Arabistan Genel Müdürü olarak EMC’ye katılmadan önce Talaat, Microsoft’ta beş sene boyunca Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde Stratejik İşbirliklerinden Sorumlu Bölge Direktörlüğü görevini yürüttü. Microsoft’tan önce de 12 yıldan uzun bir süre Oracle’ın Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde çalıştı.

Talaat’ın liderliğinde Suudi Arabistan, Mısır ve Libya, EMC’nin müşterilerine yönelik kurumsal verilerden tüm yaşam döngüleri boyunca maksimum değer sağlamaya yardımcı olma vaadini yerine getirmesinde çok önemli rol oynadı.

Mohammed Amin, EMC Türkiye, Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Bölge Müdürü ve Başkan Yardımcısı

“Mohamed Talaat dört yıldan uzun bir süredir EMC’de bizimle birlikte çalışıyor. Bu süre zarfında şirketimiz ve müşterilerimiz için önemli bir varlık olduğunu bize kanıtladı. Engin deneyimi ve örnek alınması gereken liderlik vasıfları EMC’nin Pazar payını ve gelirlerini önemli ölçüde artırmasına katkıda bulundu. Başarılarının Suudi Arabistan, Mısır, Libya ve Türkiye’de de devam etmesini diliyorum. Talaat sayesinde bölgedeki müşterilerimize bulut bilişim ve Büyük Veri’nin başarılı nimetlerinden yararlanmaları için yardım etmeye devam edeceğiz ve müşterilerimizin BT dönüşüm süreçlerini kolaylaştıracağız.”

Mohamed Talaat, Suudi Arabistan, Türkiye, Mısır ve Libya’dan Sorumlu EMC Bölge Genel Müdürü

“EMC ailesinin bir parçası olmaktan ve Türkiye’deki müşterilerimize daha yaygın şekilde ulaşmaya yardımcı olacak olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Sürekli olarak müşterilerimizin beklentilerini aşmaya ve onların rakiplerinden daima bir adım önde olmalarına, yatırımlarından getiri elde etmelerine yardımcı olmaya çalışacağım. Misyonu, müşterilerimizin Bulut Bilişim ve Büyük Veri’ye geçiş süreçlerini hızlandırmak ve BT altyapılarını dönüştürerek, BT’nin yeni çağına hazırlanmalarına yardımcı olmak. Teknolojinin sunduğu fırsatlar çerçevesinde müşterilerimizin yatırımlarından maksimum değer sağlamalarına yardımcı olmaya devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin