1899 yılında Amerika Patent Dairesi tarafından açıklamada artık icat edilecek herhangi bir şey kalmadığı ifade edileli yaklaşık 120 yıl geçti. Bu süreçte teknolojik alanda büyük değişim ve gelişimler yaşandı. 21. yüzyıl ile beraber bir çok teknolojik gelişmelerin yaşanmasında elon musk hayatı , yaşayış şekli ve icatlarıyla çok fazla katkı sunmuştur.

Elon Musk Kimdir?

1971 yılında Güney Afrika Cumhuriyeti’nde dünyaya gelen Elon Musk, küçük yaşta yaptığı çalışmalarla hayatı şekillendi. Çocuk sayılacak yaşlarda yaptığı çalışmalar sayesinde para kazanan Musk şu anda da Tesla Motors, SpaceX ve SolarCity gibi önemli şirketlerin sahibi.

 Elon Musk’ın Hayatındaki  Önemli Kesitler

Erken Yaşta Keşfedilen Teknolojik Yeteneği

Teknolojik konularda fark yaratan ve çığır açan Musk, genç yaşlarında teknolojik işlerde becerisini kanıtladı. Henüz 12 yaşında iken Blastar adında bir oyun için kod yazmış ve yazdığı kodları bir dergiye 500 dolar karşılığında satmıştır. Bu gelişmelerde gösteriyor ki Musk daha küçük yaşlarda girişimcilik yeteneklerini de keşfetmiş.

Yaşadığı Ülkeden Ayrılma İsteği

Güney Afrika’da doğan Musk, hayatı için önemli adım atarak ABD’ye yerleşmeye karar verdi. Henüz 17 yaşında iken Amerika’ya taşınmak isteyen Musk, Amerika’nın bir çok fırsat içerdiğini hep dillendirdi. Ancak çeşitli sebepler nedeniyle Kanada’ya gitmek zorunda kaldı.

Çok Başarılı Üniversite Hayatı ve Hayatındaki Doğru Tercihler

Kanada’da iki yıl boyunca üniversite hayatı geçiren Musk, Kanada’daki eğitiminin ardında Pennsylvania Üniversitesi’ne geçiş yaptı. Bu üniversitede Ekonomi Bölümü okuyan Musk aynı zamanda Fizik bölümünde de yan dal yaparak çift lisans diploması aldı. Doktora eğitimini yaparken okumaktan vazgeçerek iş hayatına atıldı.

Paypal’ın Temellerini Atarak Satışını Gerçekleştirdi

1999 yılında X.com adlı şirketin kurucu ortakları arasında olan Musk şirket bünyesinde yeni oluşturduğu sistem sayesinde Paypal’ı oluşturdu. Yaptığı doğru adımlar ve politika sayesinde hızla büyüyen Paypal’ı 2002 yılında yaklaşık 1,5 milyar dolar karşılığında sattı. %11 oranında hissesi olan Elon Musk serveti hızla artan isimler arasına girdi.

 Elon Musk’ın Hayatındaki  Önemli Kesitler

Doğru Alanda Zamanında Kararlar Aldı

Paypal serüvenin haricinde elon musk icatları sayesinde teknolojiye yön veren isimlerin başında geldi ve SpaceX adını verdiği kurucusu olduğu şirketle roket gelişimini hızlandırdı. Ayrıca Musk, Tesla Motors isimli şirketi sayesinde elektrikli araba üretim ve gelişimini yaptı. Yaptığı elektrikli araçlar geleceğin teknolojisi olarak görülüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin