İş hayatına yeni atılan veya atılmak isteyen girişimciler için sektörlerinde kendilerini kanıtlamış olan girişimciler adeta bir başucu kitabı niteliğinde. Onların tavsiyelerine kulak vermek isteyen girişimciler için birkaç tavsiye verelim;

Dünyaca Ünlü Girişimcilerden Altın Değerinde Tavsiyeler

Beklentilerinizi Daima Yukarıda Olmalı

Çalışma beklentilerinizi asla düşük tutmamalısınız. Hatta bu beklentiler çevreniz için delice gelse bile beklentilerinizi asla düşürmemelisiniz. Beklentilerinizin yüksek oluşu sizin daha iyisini başarma isteğinizi körükleyecek ve işinize daha çok odaklanmanızı sağlayacaktır.

Enerji Dolu Bir Şekilde Güne Başlayın

Gerçekleştirmek istediğiniz bir fikriniz varsa eğer kesinlikle motivasyonunuzu düşürmemelisiniz. Bu fikri gerçekleştirme adına kendinizi oldukça enerji dolu hissetmeniz sizin motivasyonunuzun artmasına yardımcı olacaktır.

Dünyaca Ünlü Girişimcilerden Altın Değerinde Tavsiyeler

Başarısızlık Beraberinde Başarıyı Getirecektir

General Electric CEO’su olan Jeffrey Immelt başarısızlığın girişimcilere harika bir ders ve tecrübe olacağına ve onlara iş dünyasında daha fazla özgüven vereceğini düşünüyor. Immelt, başarısızlıktan asla korkulmaması gerektiğini ve gençlere başarısızlığı en az bir kez tatmaları gerektiğini söylüyor.

Stres Yönetiminin Önemi

Belki yeni başlayacak olduğunuz bir iş olabiliri ancak stres yönteminizin iyi olması sizi kısa zamanda başarı kapasına götürecek olan anahtar niteliğinde. Ayrıca bu stres yönetimi sayesinde birlikte çalıştığınız ekip arkadaşlarınızın arasında veya çalışanlarınızın gözünde saygınlığınızı ve etkileyeyiciliğinizi arttıracaktır.

Fark Yaratmak İçin Çabalamanız Gerekmekte

America Online CEO’su olan Steve Case, bir işe başlarken şartların harika olmayacağını ve bunu beklemek yerine bir an önce adım atıp, fark edilebilir olmanın yollarını aramanın daha değerli olduğunu söylüyor. İşe nasıl başlandığınız değil, fark yaratmanın başarıda büyük olduğunu belirtiyor.

Ayrılmaz İkili: Yenilikçilik Ve Yaratıcılık

Yaptığınız işin ruhunu ise yenilikçilik ve yaratıcılık oluşturmalıdır. Bu girişimciliğin yegane iki temeli. Bu iki kavramı esas alarak yaptığınız iş mutlaka başarıya ulaşacaktır.

Tutkunuza Ses Verin

Öncelikle her işi yapma da olduğu gibi bu işte de kendinizi tutku ile adamanız gerekmektedir.

Her Zaman Bir Üst Basamağa Geçmeye Çalışın

Elde ettiği başarı bir girişimci için asla yeterli olmamalı Japonların kaizen presibi gibi sürekli olarak daha iyiye daha mükemmele kendilerini adamaları gerekmektedir.