D&R’ın yeni Genel Müdürü Ahmet CoşarTürkiye’nin kültür-sanat ve eğlence sektörü devi D&R’ın Genel Müdürü perakende dünyasının en önemli isimlerinden Ahmet Coşar oldu. Ahmet Coşar, D&R Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atandı.

1963 doğumlu olan Ahmet Coşar, Robert Kolej’den mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Bilgi Teknoloji alanında lisans eğitimini tamamladı. Peşinden kendi bilgisayar çözümleri firmasını kurdu. 1989 senesinde ise Unilever ailesine katıldı ve Unilever Türkiye’nin IT sistemleri, pazarlama ve satış departmanlarında çeşitli kademelerde görev yapmış oldu. Coşar, daha sonra Unilever Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. 2006 senesinde Yönetim Kurulu Üyeliğine ilave olarak Algida Türkiye Genel Müdürü görevini üstlendi ve Algida markasının Türkiye çapında penetrasyonunun arttırılmasında mühim bir rol oynadı.

Küresel Türk Lider

Coşar, 2010 senesinde Unilever’in İtalya’da merkezi bulunan Global Dondurma Kategorisi’nde Pazar Geliştirmeden Görevli Başkan Yardımcısı olarak “Küresel Türk Liderler” takımına transfer oldu. Peşinden Unilever bünyesinde Hollanda’da bulunan merkezinde Avrupa pazarlarından sorumlu Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdüren Coşar, Unilever bünyesinde 26 yıl süresince Türkiye’de ve değişik coğrafyalarda başarıya ulaşmış çalışmalara imza attı.

1996 yılından bu yana faaliyette olan D&R, 2001 senesinde Kürşat Demircioğlu’nun Genel Müdür olarak atanması ile yeni bir döneme girmişti. D&R Kürşat Demircioğlu yönetiminde Türkiye genelinde 27 ilde 152 mağazası ile sektöründe önder, karlı ve güçlü bir organizasyon haline geldi.

2001 yılından bu yana Genel Müdürlük görevini yürüten Kürşat Demircioğlu, önümüzdeki dönemde Doğan Grubu bünyesindeki şirketlerde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam edecek.

Gri Fikirler olarak Sayın Ahmet Coşar’a bu yeni görevinde başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin