Doğru franchise seçmekBirçok gazete ve derginin ekonomi bölümünde çeşitli firmaların franchise vermek istediklerine dair ilanlara rastlarsınız. Bu ilanlarda yüksek kazanç ve geri edinim vaat edilir. Peki bu doğru mudur? Elbetteki hayır. Bilmediğiniz bir işi yaparsanız ondan bir kar veya düzenli bir gelir beklemeyin. Eğitiminize, tecrübenize ve çevrenize en uygun işi seçmelisiniz. Mesela bir gecekondu mahallesinde waffle satmak veya sosyetik bir semtte  satmaktan farklıdır. Veya hayatında hiç çiğköfte yememiş biri çiğköfte bayii açmamalı , hatta bir makine mühendisi gelipte petshop açmamalı eğer hiç bir bilgisi yoksa.

Bildiğiniz işi yapmak size zevk verir ve zor anlarda sizin ümidiniz olur. Sizi kesinlikle kazıklanmaktan kurtarır. Tedarikçi size ihtiyacınız dışında bir ürün veremez veya sattıramaz.  Müşteri size bir şey sorduğunda apışıp kalmazsınız. Yani işiniz hayatınızın bir parçası olur.

1 Yorum

  1. I was on Yahoo and found your blog. Read a few of your other posts. Good work. I am looking forward to reading more from you in the future.

    Tom Stanley

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin