Demet Mutlu Web SummitteTürkiye moda e-ticaret pazarında açık ara sektör lideri olan Trendyol.com’un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, bu yıl Lizbon’da gerçekleşen Avrupa’nın en büyük teknoloji organizasyonu olan Web Summit’e konuşmacı olarak katılım gösterdi. 7.000’den fazla firmanın kurucu, CEO ve yatırımcılarının yanısıra, politik liderlerin de katılım gösterdiği Web Summit panellerinde, Demet Mutlu dünyada ve Türkiye’de e-ticaretin güncel durumunu, geleceğini ve yeni teknolojileri değerlendirdi.

Demet Mutlu: “Müşterilerimizi dinliyor ve kendimizi her gün geliştiriyoruz”

Trendyol.com kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu “E-ticaret’in Kişiselliği” temalı panelde gerçekleştirdiği konuşmasında müşteri datalarının ve tüketici beklentilerinin önemine değindi. Tüketici isteklerinin e-ticarette belirleyici bulunduğunun altını çizen Demet Mutlu, Trendyol’un başarısının sırrının müşterilerin beklentilerini iyi analiz etmek olduğunu belirtti. Demet Mutlu : “ Müşteri datalarını daima inceliyor ve müşterilerin ne istediğini tespit ediyoruz. Müşterilerimizin isteklerini iyi analiz ederek bu başarıyı yakaladık. Trendyol günde 1.5 milyon ziyaret alıyor; Trendyol trafiğinin ve satışlarının %60’ı mobil uygulamamız üstünden geliyor. Müşterilerimize modayı en süratli şekilde sunmak için tüm dataları inceliyor ve kendimizi her gün geliştiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Demet Mutlu: “Bir yöneticinin çalışanına ne kadar kıymet verdiği ve çalışanını ne kadar geliştirdiği bizim için her şeyden daha mühim.”

İş gücünün geliştirilmesi mevzusunda konuşmacı olarak katıldığı panelde çalışma ortamının verimli olmasının önemine değinen Demet Mutlu “Bir yöneticinin çalışanına ne kadar kıymet verdiği ve çalışanını ne kadar geliştirdiği bizim için her şeyden mühim” açıklamasında bulundu.

Ofis ortamında çalışma verimini arttırmak amacıyla Trello ve Slack şeklinde değişik sistemler kullandıklarına dikkat çeken Demet Mutlu, tüm çalışanların kolaylıkla paylaşım yapabildiği sistemler kurularak demokratik bir yapı oluşturulduğu ve bu sayede bilhassa işe yeni başlamış olan çalışanların fikirlerini çekinmeden, kolaylıkla ortaya koyduğunu belirtti.