Seneler süren bir rekabet ve türlü söylentiler yeni bir boyut kazandı. Pepsi ile aralarında süren rekabet bir tarafa uzmanların sağlık ciheti ile sakıncalı gördükleri bir içecek olması tartışmaları hep sürdü. Tüm bu tartışmalar Coca Cola hakkında yeni bir haber çıktı. Haberde artık eski tadından çok uzak olduğu ifade ediliyordu.

Eski Tadından Uzak Bir Coca Cola

Yenilik olarak ortaya sürülen ürünlerin geleneksel tadın bozulmasına neden olduğunu iddia eden uzmanlar, ne Zero ne de Light çeşitlerinin geleneksel Coca Cola tadını vermediğini belirtti. Tüketicilerin fikirlerinin de bu yönde olduklarını deklare eden uzmanlar, teneke kutuların ve plastik şişelerin de eski tattan çok uzakta olduklarının altını çiziyor. Günümüz şişelerinin bile geleneksel tadın uzağında kalmasının formülünde gidilen bir değişim mi oldu sorusunu zihinlere getiriyor. Coca Cola bağımlısı olan tüketicilerin çok daha rahat fark ettikleri ve durumu bildirdiklerinden bahseden uzmanlar, tüketicilerin bu sorularına firmanın verdiği cevapların çok farklı olmasından yakınıyor.

Formülde Değişme Yok

Coca Cola bağımlısı tüketicilerinin eski tattan oldukça uzak kalmasına yönelik şikâyetleri firma yetkilileri, formülün değişmediği şeklinde yanıtlamaktadır. Oldukça gizli olan bu formülün hiç değişmediğini açıklayan firma yetkilileri, sadece ambalajın değiştiğini ve bununda içeriğine tesirinin söz konusu olmadığını açıkladı. Bağımlılık derecesindeki tüketicilerden gelen şikâyetlerin sebebinin saklama koşullarına riayet etmemek olduğuna değiniyor. Koşulların tada tesir etme olasılığı ile durumu açıklamaya çalışan Coca Cola yetkilileri, 1985 senesinden bu tarafa aynı formül ile üretim yaptıklarının altını çiziyor.

1985 Senesinde Değişen Formül

1985 senesi Coca Cola firmasında CEO olan Roberto Goizueta, içeceğin tadının daha güzel hale getirilmek maksadı ile formül üstünde bir değişikliğe gidildiğini açıklamıştı. Hem Amerika’da hem de tüm dünyada bununla alakalı reklamlar yapıldığını hatırlatan uzmanlar, yeni formülün eskisinden daha fazla beğeni kazanılacak iddialarını hatırlattı. Eski tadının yanında yeni tadın artık NEW COKE olarak adlandırılacağını ve tüketiciler tarafından daha beğenileceğini de anımsattı. Bu yeni isimli formül değişikliği tüketiciler nezdinde tam bir hayal kırıklığı şekli ile tezahür bulduğunu da iddialarına ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin