BT ve Microsoft bugün, Microsoft’un açık bulut platformu Microsoft Azure müşterilerine Microsoft Azure ExpressRoute ile yüksek performanslı güvenilir bağlantı sağlamak için küresel bir anlaşma duyurdu.

Müşteriler, bulut kaynaklarının sunduğu esneklik ve hızdan, veri ve uygulamalarına adanmış güvenli bir bağlantı garantisi ile faydalanabilecekler.

Azure ExpressRoute, kullanıcılarının BT’nin IP Connect VPN hizmetine dayanan özel bir bağlantı ile açık internete girmeden Azure’a bağlanmalarını sağlıyor. Bunun sonucu olarak kurumsal müşteriler, şirket ağlarını, veri merkezlerini ve Azure bulut platformlarını kapsayan kesintisiz, hibrit IT ortamına sahip olabiliyorlar. BT’nin, 198 ülke ve bölgede mevcut olan IP Connect VPN hizmeti Azure altyapısını doğrudan müşterinin geniş alan ağına entegre ediyor. Kullanıcılar, Azure iş yüklerinde düşük gecikme süreleri, daha öngörülebilir performans ve gelişkin güvenlikten faydalanabilirler.

Hizmetin 2014 yazında Avrupa’da Dublin ve Amsterdam’daki Microsoft Azure veri merkezlerine doğrudan ağ bağlantısı sağlanarak başlayacak. Bunu, Asya’dan ve ardından dünyanın dört bir yanından bağlantılar takip edecek.

BT Global Services CEO’su Luis Alvarez, şunları söyledi; “dünyanın her yanında IT departmanları aynı zorlukla karşılaşıyor; Bulut, esneklik ve düşük maliyet gibi faydalar sağlarken, veri ve uygulamalara erişim güvenilirliği ve güvenliği bu sistemi kullanmanın karşısındaki ana engel oluyor. BT’nin uzmanlığı ve küresel ağını Azure platformu ile biraraya getirerek müşterilerimizin hibrit bulut stratejilerine yardımcı olacağız. Küresel olarak tutarlı, daha güvenli ve güvenilir bir çözümden faydalanarak küresel pazarda yenilik yaratmalarına ve rekabet edebilmelerine yardımcı olacağız.”

Microsoft International Başkanı Jean-Philippe Courtois, “Microsoft ve BT’nin, çoğu endüstrinin gelişen ihtiyaçlarını karşılayan bulut çözümleri sunma konusunda halihazırda bir tarihi bulunuyor. Bugün yapılan duyuru, müşterilerine bulut sistemini daha güvenli ve güvenilir bir şekilde sunarak hız, esneklik ve hibrit çözümlerin kapsamından yararlanabilmelerine yardım etmek için iki şirketin güçlerini birleştirmesinin yalnızca diğer bir örneği .” diyor.

Bu yeni anlaşma iki şirket arasında uzunca süredir sağlanmış ticari ilişki üzerine kuruludur. 2013’te BT, Yılın Office 365 Syndication Büyüme Partneri seçildi. BT aynı zamanda Lync sistemini küresel ve özel bir bulut hizmeti olarak sunan ilk şirketler arasındaydı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin