İngilizce dil eğitimi konusunda tamamı yabancı eğitmenlerden oluşan kadrosu ve modern eğitim stratejisiyle en çok tercih edilen kurum haline gelen British Side, yaz döneminde de fark yaratmaya hazırlanıyor. Alanında uzman yabancı eğitmenlerin hazırladığı ve 7-16 yaş grubu çocuklara yönelik programla ingilizce öğrenmek British Side’da eğlence haline geliyor.

Tüm gün ingilizce…

Programın en önemli özelliği, bütün bir günü kapsıyor oluşu… Sabah saat 9 buçuktan akşam saat 4 buçuğa kadar türlü aktivitelerle renklendirilen program boyunca tek bir kural var; ingilizce konuşmak… Öğlene kadar sınıflarda teorik eğitim alacak olan öğrencileri, öğle yemeğinin ardından çok keyifli bir program bekliyor; adeta turistik şehir turu havasında geçecek olan müze ziyaretleri, çeşitli sportif aktiviteler, parklar, bahçeler… Öğrencilerin tüm gün ingilizce konuşacakları ortamda British Side, mekan olarak İstanbul’un en güzel alanlarını, rehber olarak da İngiliz eğitmenlerini kullanacak… Yine yabancı eğitmenlerin düzenleyeceği film kulüpleri, yaratıcı drama etkinlikleri de program dahilinde yer alacak.

Dünya Standartlarında Bir Yaz Okulu

İngiltere’deki yaz okullarının formatında hazırlanan program 5 hafta olarak planlanmış ama öğrenciye esneklik sağlayan bir yapısı var. British Side Müşteri İlişkileri Müdürü Neslihan Erdoğan, “İsteyen öğrenciler haftalık da katılabilecek. Bir hafta, iki hafta, üç hafta gibi opsiyonları olacak. Temmuz ayını ve ağustos ayını kapsayan 5’er haftalık iki dönem planladık. Öğrenciler 5 haftayı arka arkaya da tamamlayabilir, ilk iki haftasını ilk dönem, son üç haftasını ikinci dönem olarak tatil programlarına göre de hareket edebilir.” diyerek programın detaylarını anlatıyor.

Hedef, İngilizceyi Günlük Hayatta Kullanmak…

Öğrenciler hem yaş gruplarına göre sınıflara ayrılacak, hem de yapılacak seviye tespit sınavının ardından ingilizce seviyelerine göre gruplandırılacak. Neslihan Erdoğan, bunun British Side’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik olduğunu belirtiyor: “Çocuklar hem 7-9, 10-12, 13-16 yaş grubu, hem de bu yaş grupları içerisinde farklı İngilizce seviyelerine göre sınıflara ayrılıyorlar. British Side’ı farklı kılan bir gruplandırma sistemi bu, çünkü genelde sadece seviyelerine göre ayırırlar çocukları… Ama burada hem İngilizce seviyeleri, hem de yaş grupları aynı çocuklar bir arada olacak…” Peki bu 5 haftalık program, katılan öğrencilere ne kazandıracak? Neslihan Erdoğan, “Yaz okulumuzun asıl amacı, öğrencilerin yıl boyunca öğrendiklerini pratikte, günlük hayatta kullanabilmelerini sağlamak. İngilizcenin sadece sınıf ortamında kalacak bir şey olmadığını aşılamaya çalışıyoruz öğrencilerimize…” sözleriyle hedeflerini anlatıyor.

Kısıtlı Kontenjan

Kayıtlar mayıs ayında başlayacak. Oldukça yoğun ve hareketli bir program hazırladıkları için kontenjanı sınırlı tutmak zorunda olduklarını belirtiyor Erdoğan: “Yaz okulumuzu tercih eden öğrencilere en kaliteli hizmeti verebilmek için oluşturacağımız grupların çok kalabalık olmamasına dikkat ediyoruz. Her dönem için 50’şer kişilik kontenjan ayırdık.”

British Side Yaz Okulu, yaz tatilini hem eğlenerek, hem de ingilizce öğrenerek geçirmek isteyenler için farklı bir alternatif… İstanbul sınırlarında İngiltere’deymişcesine yaşamak isteyenler içinse bulunmaz bir fırsat…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin