Boyner Grup- Bahçeşehir Üniversitesi İşbirliğiyle Perakende'nin ABC’siTürkiye’nin halka açık en büyük gıda ve elektronik dışı perakende grubu olan Boyner Grup, Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine sektörün inceliklerini uygulamalı olarak olarak öğretiyor. “Perakende Yönetimi (Retail Management)” dersi bu yıl da yeni öğrencilerin katılımı ve Boyner Grup yöneticilerinin eğitmenliğiyle start alıyor. Bahçeşehir Üniversitesi ilk kez 2012 yılında Boyner Grup’la işbirliği yaparak Perakende Yönetimi dersini Co-Op programı kapsamında üniversitedeki tüm öğrencilere seçmeli ders olarak sunmuştu.

Deneyimli yöneticilerle perakendenin dünü bugünü ve geleceği

Perakende Yönetimi dersinde perakendenin dünü, bugünü ve geleceği, perakende pazarlaması, operasyon yönetimi, moda ve trendler, perakende matematiği, çok kanallı perakendecilik ve perakende sektöründe sürdürülebilirlik gibi konular işleniyor. Co-Op projesi çerçevesinde Bahçeşehir Üniversitesi ve Boyner Grup tarafından birlikte oluşturulan programa göre her hafta farklı bir perakende yöneticisi deneyimlerini akademik bir bakış açısıyla öğrencilerle paylaşıyor.

Öğrenciler iş hayatının inceliklerini sahada deneyimleme fırsatı buluyor

Perakende Yönetimi dersi aynı zamanda öğrencilere mağaza ve saha ziyaretleri yapma imkanı da tanıyor ve dersi alan öğrenciler için Boyner Grup’ta staj yapma imkanı da sağlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda işletme, ekonomi, uluslararası finans, uluslararası ticaret ve işletmecilik, Avrupa Birliği ilişkileri bölümlerinden 200’den fazla öğrencinin aldığı ders, bu yıl da ilgi görmeye ve bahar döneminin popüler dersleri arasında yer almaya devam ediyor.

Öğrencilere Staj İmkanı da Sunuluyor

Öğrencilerin geçtiğimiz yıllarda programa gösterdiği yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten Boyner Grup İnsan Kaynakları, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik’ten sorumlu Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu: “Bu proje ile perakende sektörüne ilgi duyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri için yeni bir bakış açısı sunuyor, sektörü tanımalarını ve isterlerse staj yapmalarını sağlıyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi artık Türkiye’de de perakende sektörü gençlere çok iyi bir kariyer vaadediyor. Ayrıca satış ve müşteri deneyiminin her aşamasıyla ilgili bilgi ve tecrübe kazanmak farklı birçok sektörde başarılı olmanın da anahtarı. Değişen müşteri ihtiyaçları ve gelişen teknoloji ile perakende en yenilikçi ve hızlı sektörlerden biri haline geldi, yepyeni görevler türedi. Sektörümüzdeki nitelikli çalışan sayısı artarken Bahçeşehir Üniversitesi ile yürüttüğümüz bu işbirliğibizim için de büyük önem taşıyor” dedi.

Perakende sektörünün ihtiyaç duyduğu yetişmiş işgücüne dikkat çeken Bahçeşehir Üniversitesi COOP direktörü Ömer Yücel ise Boyner Grup ile yürütülen Perakende Okulu’na ilişkin yaptığı değerlendirmede “Küresel ekonomide perakende sektörünün önemi dikkate alındığında bu alanda yetişmiş işgücünün gerekliliği de gittikçe artıyor. Bu kapsamda öğrencilerimize perakende sektörünün önemini aktarmak, bu alandaki iş fırsatlarını anlatabilmek için Türkiye’deki en büyük gıda ve elektronik dışı perakende grubu olan Boyner Grup ile bu dersi açma gereği duyduk. 4 yıldır CO-OP kapsamında Boyner Grup yetkilileri tarafından başarıyla yürütülen derslerle 209 öğrencimizi perakende yönetimi konusunda bilinçlendirdiğimizi ve bu sektördeki istihdamı olanaklarının çeşitliliğini aktardığımızı düşünüyorum” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri için açılan “Perakende Yönetimi (Retail Management)” dersi haftada 1 gün 3 saat olmak üzere veriliyor ve dersin bir vizesi ve bir de final projesi bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin