Günümüz dünyasında para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Sadece girişimci cesaretini toplamalı ve doğru hamle yaparak yatırımı iyi yapmak gerekir. Girişimcilik için en önemli özellik kişinin kendini karşı tarafa sunabilmesidir. Anlatabilmeli ve gerektiği zaman anlayabilmelidir.

POTASİYELİ YÜKSEK İŞLER

Aslında sabit bir şekilde potansiyeli yüksek iş yoktur. Sadece o potansiyeli yükseltecek girişimci vardır. Peki bunu nasıl anlarız ? Dönem alarak her iş sektörünün insanlar üzerindeki etkisi her zaman aynı olmaz. Mevcut sanayinin ve global ekonominin etkisine göre çeşitli sektörler yükselme gösterir. İşte tam bu noktada kazandırma potansiyeli aşağıdaki sebeplere bakılarak kara verilebilir.

1-GELECEK VAAD ETMESİ

Yapılacak iş etüdü ve çevresel araştırmalardan sonra o işin gelecek planı doğrultusunda ilerleyen zamanlarda da getiri getirme durumu anlaşılabilir. Bu işlem acele bir şekilde yapılmaması gerekir. Çünkü küresel ekonomi her zaman aynı olmayabilir. Bu yüzden uzun bir dönem iş etüdü yapılıp gelecek vaat etmesi incelenebilir.

2-ARZ-TALEP DENGESİNE TEPKİ GÖSTEREBİLMESİ

Girişimci, yaşadığı çevrede ve işinin ihya edeceği ortamın kendi işine pozitif anlamda tepki verip vermeyeceğini detaylı bir şekilde analiz etmelidir. Bu işlem girişicinin işinin işinin arz-talep dengesi yoğunluğunda daima talep edilmesi ,ihtiyaç duyulması açısından önemlidir.

3-YATIRIMCI SEÇİMİ

Girişimci için illa yatırımcı seçmek zorunlu değildir. Fakat yatırımcı her zaman iyidir hem mali olarak hem de piyasada ayakta durup sivrilebilmek için çok önemlidir. Önemli olan nokta yatırımcı iyi araştırılmalı. Çünkü işler kötü gittiği zaman yatırımcını vereceği tepki işin kazandırması açısından oldukça önemlidir.

4-İŞ ORTAKLARI

Profesyonel bir ekip her zaman kazanmaya aday bir ekiptir. Bu sebepten ötürü iyi ortak seçmek işin kazanma potansiyelini her zaman yükseltir. Sonuçta profesyonel bir ekip nerde ne yapacağını bilir ve her zaman doğru hamleler yapmaya özen gösterir.

Bulunduğunuz ortamın geleneğine göre bir seçimin her zaman potansiyeli yüksektir.  Çünkü girişimci aynı kültürden geldiği için o işi başarıya ulaştırması diğer gelenek dışı olan işlere oranla daha yüksektir. Kazanma potansiyeli en başta girişimcinin içinde başlayan ve kendinde biten bir duygudur.