Şu an yaptığınız işte başarılı mı olmak istiyorsunuz? Veya bir girişimci olmak ve işinizde zirveyi yakalamak gibi hedefleriniz mi var? Aslında yapmanız gereken sadece kendinize bazı prensipler belirlemeniz. Bu prensipler sonucunda ise başarı merdivenlerini birer ikişer çıkabileceksiniz.

Başarı Merdivenlerini Sağlam Çıkmak İsteyenlere Öneriler

1) Cesaretli Olun

Cesaret ile başarılı doğru orantılı iki kavram. Başarı olmak istiyorsanız kendinize çizdiğiniz sınırlar olmamalı. Gerekirse riskler alınmalı. Hatalar elbette ki yapılabilir ancak bu hatalar sonucunda başarıya ulaşılacağı da unutulmamalıdır. Cesaretinizin sonucunda şuan ki konumunuzdan daha ileri bir seviyeye ulaşmak sizin elinizde.

2) İnancınızı Kaybetmeyin

Kendi potansiyelinizin farkına varın ve asla olumsuz bir tutuma düşmeyin. Düşüneceğiniz en ufak bir negatif düşünce kendi inancınızın temeline atılmış bir dinamit görevi haline gelebilir. Cesaretiniz ile kendinize olan inancınızı asla kaybetmemelisiniz. Attığınız adımın sonucu olumsuz bile olsa inancınızı kaybetmemelisiniz. Sizi başarıya ulaştıracak yegane unsurlardan birinin bu iki kavram olduğunu unutmayınız.

Başarı Merdivenlerini Sağlam Çıkmak İsteyenlere Öneriler

3) Takım Arkadaşlarınızı İyi Seçin

Bu kavram aslında ikiye ayrılabilir. Eğer bir şirkette çalışmak istiyorsanız, ekip arkadaşlarınızın veya patronunuzun gelişime açık kişiler olması oldukça önemlidir. Olumsuz düşünce bulaşıcı kavramdır onlardan göreceğiniz en küçük olumsuzluk sizi de dibe çekecektir. Aynı şekilde yeni bir iş kurmak bir girişimci olmak istiyorsanız kurucu ortağınızdan tutun da işe alacağınız en alt kademedeki bir kişinin bile gelişeme açık olumlu yapıda kişiler olmasına özen göstermelisiniz.

4) Kişisel Hedefler Belirleyin

Şirketiniz bazında da bireysel olarak da hedefleriniz olsun. Özellikle kendi hedeflerinizi benimsemeniz oldukça önemli. Çünkü bu kavram inancınızın beslenmesine yararlı olacaktır. Kendinize koyduğunuz bir hedefi gerçekleştirdiğiniz de kendinize olan inancınız artacaktır bu iş potansiyeline etki edecektir.

5) Asla Unutmamanız Gereken İki Kavram : Amacınız Ve Vizyonunuz

Amaç ve vizyon kavramı şirket temelini oluşturan yegane unsurlardan biridir. Ve bu iki kavramı beslemenin bir çok yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri de görselleştirme yapmak. Buna bir örnek verecek olursak eğer vizyon panolarını ve define haritalarını söyleyebiliriz. Bu şekilde yaptığınız görselleştirmeler ile başarı olasılığınızı arttırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin