Az sermaye ile iş kurmak elbette mümkün ; günümüz şartlarında öne çıkan iş alanlarının bir çoğu az sermaye gerektiriyor . Sizlerin ilgi alanlarınız ya da piyasa da  yatırdığınız paranın üzerin de karlılık sağlayacak iş gurupları arasında ; üretime dayalı olmayanların sermayeleride doğru orantılı olarak daha düşük oluyor.

Küçük sermayeli iş fikirleri ne bakacak olursak  son yılların en populer mesleği olan emlak yatırım danışmanlığı geliyor.

Az Sermaye İle İş Kurmak Mümkün Mü ?

Emlak yatırım danışmanlığını yapmak istediğinizde ; belediyelerin düzenlediği mesleki kurslardan ücretsiz olarak yeterlilik belgenizi almanız mümkün oluyor. Bunun dışında özel eğitim kurumlarıda cüzi bir ücretle bu belgeye sahip olmanızı ve işin detayları konusunda bilgi sahibi olarak eğitim almanızı sağlayabiliyor;  bu işlemden sonra ister kendinize özel bir işyeri açabiliyor isterseniz varolan markalardan bayilik alarak işe başlayabiliyorsunuz ; her iki koşulda da cebinizde bulunması gereken sermaye elli bin liranın üzerinde değil.

İnternet üzerinden satış yapabileceğinize inanıyorsanız ;  sanal mağaza açmak fikri de düşük sermayeli ve kazançlı bir iş alanı olarak karşınıza çıkar.Kendi el becerinizle hazırladığınız ürünleri pazarlayabileceğiniz gibi , dışarıdan ürün tedarik ederekte satışını yapabilirsiniz. Bunlar günlük kullanıma uygun fazla maliyetli ürünler olamamakla birlikte yeni dönemin gözdesi tamamen doğal ağaçtan üretilmiş ev aksesuarlarıda olabilir. Sanal mağazanızda satış işlemlerine başladığınız da talep in çok olduğunu görünce biraz sermaye oluşturarark   gerçek bir cadde mağazasıda açabilirsiniz.

Az sermayeli bayilikler ; Gıda  sektöründe birçok kahve ve çay markasının uygun fiyatlara bayilikler verdiğini görüyoruz piyasada yeni isim yapmaya başlayan bu markalar bayilik  kurulumunu kendileri  gerçekleştirdikleri gibi sizden ilk etapta çok yüksek bir bayilik ücreti almayarak kazancınızın belli bir miktarını aylara bölüp gerekli  ücreti  tahsil ediyorlar; bu durumda hem az sermaye ile hem de işyeri sahibi olmanızın önü açılıyor..

Az sermaye çok kazanç  mümkünmü ; evet mümkün yapacağınız işin nevii iş yerini açtığınız bölge bayinize ayakbastı sayısı nın çokluğu ön bir araştırma ile bayilik almanız ve kurulum aşamasında bunlara dikkat etmeniz koyduğunuz sermayeden daha  önemlidir ve açılan işyerinin ihtiyaç a cevap verecek bölgede olması kazancınızın hızlı ve tatminkar olmasını sağlayacaktır.