Ayşegül İldeniz Silver Spring Networks'e COO Olarak AtandıDünyada Türkiye’yi başarıyla temsil eden ve Türkiye’nin yetiştirdiği en başarılı kadın yöneticiler içinde yer alan Ayşegül İldeniz, Intel’de başarıyla sürdürdüğü Yeni Teknolojiler Kısmı Dünya Başkan Yardımcısı görevinden ayrılarak kariyerine Silver Spring Networks’de COO olarak devam etme kararı aldı. 25 milyon kullanıcısı ile Amerikan pazarının yarısını elinde bulunduran Silver Spring Networks, aralarında Şikago, Paris, Kopenhag, Singapur gibi dünyanın önde gelen metropellerinin de bulundugu şehirleri sunmuş olduğu değişik çözümlerle akıllı kent statüsüne dönüştüren şirket olarak biliniyor.

Silver Spring Networks’den yapılan açıklamada Ayşegül İldeniz’in Global Operasyonlar Başkanı (COO) rolüne atanmasıyla Silver Spring’in akıllı kent pazarlarındaki yeni hedefinin önder konumunu değişik coğrafyalara doğru genişletmek ve büyümesini hızlandırmak olduğu duyuruldu. Silver Spring’deki yönetim kademesinde CEO’dan sonra ikinci kişi olarak görev meydana getirecek olan İldeniz firmanın Küresel Satış, Pazarlama ve Ürün Yönetimi departmanlarından görevli olacak.

“Nesnelerin interneti ekonomisini daha da ileriye taşımak için sabırsızlanıyorum”

Satış, ürün yönetimi, pazarlama ve yeni teknolojiler konularında Intel’de kritik pozisyonlarda 18 yıl süresince hizmet veren İldeniz; “Intel’de 1998 yılından bu yana yeni teknolojilere ve bunların kullanım biçimlerine yön verme konusunda çeşitli kademelerde pek çok fırsatım oldu. Değişen teknolojinin bilgisayarların içinden çıkarak hayatımızda dokunduğumuz bir çok nesnenin içine girmesiyle oluşan Dijital ekonomide dünyadaki dönüşüme katkı elde eden önemli şirketlerden birinde bu dönüşüme liderlik etmek amacıyla Silver Spring Network’e katıldım.” dedi.

Ayşegül İldeniz’i Silver Spring Networks ekibine davet etmenin heyecanını yaşadığını belirten Silver Spring Networks CEO’su ve Başkanı Mike Bell şunları söyledi: “İldeniz’in yeni iş kategorileri oluşturma ve internasyonal pazarları yönetme konusundaki deneyimi Nesnelerin Interneti alanında yeni fırsatlar oluşturma hedeflerimize büyük katkı elde edecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin