Akfen Holding, havalimanı işletmeleri, inşaat yatırımları, denizyolu taşımacılığı, liman işletmesi, su dağıtım, gayrimenkul ve enerji alanlarındaki her biri birbirinden önemli yatırımları ile Türkiye’nin örnek topluluklarından birisi. Faaliyetleri Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan topluluğun 30 bin çalışanı bulunuyor. Akfen Holding çalışanlarının önemli bir bölümünün yararlanabileceği iç iletişim portali İnnova tarafından kurularak hizmete sunuldu.

Çalışanları arasındaki iletişimi güçlendirmeyi, kurum içi bilgi paylaşımını artırmayı, kurumsal kültürü ve ekip ruhunu ve aralarında yüzlerce kilometre olan farklı ofislerde çalışan insan kaynaklarını ortak bir platformda buluşturmayı hedefleyen portal, Microsoft SharePoint ürünü ile kuruldu.

Çalışanlar arasında sinerji yaratan portal, bilgi bankasına dönüştü

Projede kurum içi iletişim ve bilgi paylaşımının esas alındığını dile getiren Akfen GYO’nun Kurumsal İletişim, İnsan Kaynakları ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Deniz Bilecik, portalin sağladığı katkıları “Çalışma arkadaşlarımız arasında sosyalleşmeye dayanan bir sinerjinin oluşmasını, birbirleri arasında kesintisiz bilgi paylaşımının ve işbirliğinin oluşmasını amaçladık. Başka şehirlerde çalışan ve birbirlerini hiç tanımayan arkadaşlarımız, burada yayınlanan fotoğraf ve bilgilerle birbirlerini tanıyarak iletişim kurma fırsatı buldu.” sözleri ile ifade etti. Tüm bunların yanı sıra portalin bir nevi bilgi bankasına dönüşmesini de hedeflediklerine dikkat çeken Bilecik, “Portalde, çalışan bilgilerinin dışında çok yönlü, sektörel ve kurumsal bilgilerle donanmış bir kütüphane ve arşivimiz oluştu. Portalde paylaştığımız sektörel raporlar, eğitim notları, vaka analizleri vb. içeriklerle bu bilgi bankası her geçen gün daha da zenginleşiyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin