Akfen GYO Genel Müdürlüğü'ne Sertaç Karaağaoğlu atandıTürkiye’nin sadece kent otelciliği konseptine odaklı ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) Genel Müdürlüğü’ne bankacılık kökenli Sertaç Karaağaoğlu getirildi.

Sertaç Karaağaoğlu Kimdir

Profesyonel iş hayatına 1996 senesinde Toprakbank’ta Portföy Yöneticisi olarak başlamış olan Sertaç Karaağaoğlu, 2000-2001 yılları aralığında Kentbank’ta Portföy Yöneticisi olarak çalıştı. Mart 2001’de Fortis Bank (Dışbank) bünyesine katılan Karaağaoğlu, 2011 yılına kadar sırasıyla Portföy Yöneticisi, Şube Müdürü, Anadolu Bölgesi KOBİ Direktörü, Doğu Akdeniz Bölge Müdürü ve Kredilerden Sorumlu Direktör olarak değişik yönetsel pozisyonlarda görevler üstlendi. 2011-2012 yılları aralığında TEB BNP Paribas’ta Krediler Tahsis Direktörü olarak profesyonel kariyerine devam Karaağaoğlu, 2012-2016 yılları aralığında Borsa İstanbul’da halka arzlar, tahvil ihraçları ve şirket satın almaları ile ilgili kurumsal finansman alanında Kotasyon ve Özel Pazar Grup Müdürü olarak çalıştı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1996 senesinde mezun olan Sertaç Karaağaoğlu, 2015 senesinde Maltepe Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansını tamamladı. Karaağaoğlu iyi derecede İngilizce biliyor.

Gri Fikirler olarak Sayın Sertaç Karaağaoğlu’na bu yeni görevinde başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin