Jose, vegan yiyeceklerin tatsız olduğunu düşünüyor ve 16 yaşında dünyadaki birçok kişinin ilgisini çeken tatlı ve kahvaltılıklar hazırlıyor.

Öncelikle vegan beslenme nedir?

Vegan beslenme, en katı vejetaryen beslenme şeklidir ve bu tarz beslenen kişiler hayvansal hiçbir ürünü yemez. Sadece et değil, süt ve süt ürünleri, bal gibi yiyecekler bu beslenme tipinde yoktur.

16 Yaşındaki Vegan Kızın Hazırladığı Yaratıcı Tatlı Ve Kahvaltılar

Jose ve başarı hikayesi:

Jose, instagram üzerinden tatlı ve kahvaltılıklarını fotoğraflayarak gözler önüne seriyor. 16 yaşında olan Jose vegan olduğu için birçok yiyeceği yemiyor ve vegan yemeklerin zevkli olduklarını düşünmüyor. Bu nedenle bir instagram hesabı açarak meyve, çikolta gibi malzemeler ile cheesecake dahi hazırlıyor. Ayrıca Jose, bu yiyecekleri hazırlarken taze dokuları birarada kullanarak güzel renk seçimleri yapıyor ve bu kareleri fotoğraf ile ölümsüzleştiriyor. Son dönemlerde yaptıkları ile çıtayı oldukça yükselten Jose, Van Gogh eserini fincanlara kadar yansıtıyor.

16 Yaşındaki Vegan Kızın Hazırladığı Yaratıcı Tatlı Ve Kahvaltılar

Jose’nin hazırladığı vegan tatlı ve kahvaltılıklar:

Jose smoothielerden başlayarak birçok tarif hazırlıyor. Bu tarifler arasında çikolata ve maca tarifinin kombinasyonu olan lezzetler, vegan muz krepleri, naneli çikolata hatta vegan pizza bile bulunuyor. Tüm tarifleri arasında donmuş meyveler sıkça kullanılıyor ve sunumların baş tacı oluyor. Bu tarifler birçok kişi tarafından çok sevilmiş ve vegan olmasa dahi yiyeceklere baktıkça tatma isteği oluşturmuş durumda. Sürekli artan popülerliği sosyal ağlarda hızla devam etmektedir.

16 Yaşındaki Vegan Kızın Hazırladığı Yaratıcı Tatlı Ve Kahvaltılar

Jose’den vegan bir tarif:

Siz de vegan olmasanız dahi Jose’nin yaptığı tariflerden birini denemek isterseniz sosyal medyadan kendisini takip edebilirsiniz. İşte size küçük bir tarif;

Jose’nin mini tatlılarından olan gül şekilli elmalar için, yarım fincan un ile biraz tuz, hindistan cevizi şekeri ve hindistan cevizi yağı ile badem sütü kullanarak öncelikle hamurunu elde ettiğiniz tatlıya 2 kırmızı elma biraz limon suyu ve kayısı ile tarçınla mükemmel bir tarif hazırlayabilirsiniz. Elmalar ile hamuru beraber olarak şeritler halinde kesip gül şekline getirebilir, kayısı ile tarçını bu şeritlere ekleyip tüm malzemeleri rulo halinde sararak 40 dakika kadar fırında pişirip afiyetle yiyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin